تورکییه‌ده کورد یاییلماچیلیغی حاققیندا چارپیجی گرچکلر

ژوئن 29, 2007 در 6:50 ب.ظ. | نوشته شده در کورد یاییلماچیلیغی-تئرورو | ۱ دیدگاه

Kürt Yayılmacılığı

تورکییه‌ده کورد یاییلماچیلیغی Türkiyə'də Kürd YayılmaçılığıHedef-1: İLK TOHUM:
Özellikle Türklerin yoğun olduğu, ekonomik değeri yüksek bölgeleri hedef seç. Oraya yerleşen ilk kürt olman seni korkutmasın.(Sanayi, İleri tarım ve Turizm bölgeleri.) Önce sen ve ailen; Mümkünse devlet arazilerinden birisini işgal et. (Bu çok basit Türkler tapulu arazileri dışındaki arazilere dikkat etmez). Başını sokacak bir yer yap.

Kendine acındır. Türklerin tenezzül etmediği işlere talip ol. İnşaatlarda boğaz tokluğuna çalış, karını, kızını ev temizliğine gönder, senin için ayıp yok. Çal. Dilen. Kızını sat, oğlunu sokağa yolla… Unutma şimdi milyon dolarlara hükmeden kürtler senin gibi başladı. KAYBEDECEK NEYİN VAR Kİ!

Karnını doyurmaya başladığın an akrabalarını yanına çağır. Senin hemen yanında bedava arazide onlara da ev yap. Artık tek değilsin elektriğini kaçak kullanmaya başla,suyunu da.

Ve yavaş yavaş sol görüşlü bir partiye yaklaş. Türklerin en safları bu partilerde bulunur. Sana hemen sahip çıkarlar. «Ezilmişlik de… Sosyal adalet de…» Gerisini onlar getirir merak etme.

İLK SEÇİMLER SENİN KURTULUŞUNDUR:
Özellikle sol partiler olmak üzere Türkiyede 50 yerel oy için verilmeyecek taviz yoktur.

Ama dikkatli ol… Bölgende kim çok güçlü ise onun yanına git. MHP ise onlardan daha sert Ülkücü, ANAP ise liberal ol.

VE BENİM 50 oyum var de…

Eğer KÜRT bir aday yoksa o seçimde boş oy at

Seçimlerden sonra kral sensin. Artık tapulu bir arazin ve evin var. Canın ne yapmak istiyorsa yap. İstediğin mekanı ama gönül rızası ile ama tehditle elde edebilirsin. Ama devlete vergi ödemeyecek iş kollarını tercih et. BAKKAL, OTO GALERİ, RESTORANT, BAR, PAVYON, KERHANE işletmeciliği senin için biçilmiş kaftandır. Hem rahatça vergi kaçırırsın hem kalifiye olmayan akrabalarını istihdam edersin hem de ileride seni ihya edecek para kaynağı (uyuşturucu ve beyaz kadın ticareti) için ilk «show room» unu açarsın. Kimseden korkma bu ülkede RÜŞVET denen bir gerçek var.

İŞTE SEN İLK TOHUMSUN

HEDEF-2 : YEREL EKONOMİYE GİRİŞ
Artık yeterli paran var. İt sürüsü gibi akrabalarında geldi. Senin kısa sürede palazlanman Türk işletmecilerin dikkatini çekecektir. Onlarla sohbetlerinde «ucuz iş gücü» nden bahset. ‹-bizimkiler boğaz tokluğuna çalışır ağam de. Sigorta falan bilmezler. Ne iş olsa yaparlar de. Sonra bir hataları olursa ben varım, kulaklarından tuttuğum gibi memlekete geri yollarım itleri de›

Aç gözlü olanları dayanamayacaklardır. İşyerlerine sızan bu zavallı kürtlerin ileride başlarına açacakları felaketi hırs bürümüş gözlerle görmeleri imkansızdır. Türk işyerlerine memleketinden bolca kürt yerleştir. İşi öğrensinler, çalsınlar, laf taşısınlar, ajanlık yapsınlar, ortakları birbirine düşürsünler, müşteriyi çaktırmadan kaçırsınlar. Ama lider olarak mutlak seni bilsinler. İşyerini yıkma üzerine deşifre olanları,göstermelik olarak bir-ikisini döv, azarla memlekete gönder. Emin ol ki senin bu uygulaman karşısında saf Türk işyeri sahibi gözyaşları içerisinde kalır. Hatta senin elemana acır.

Kendini yetiştirenlere destek ol. Onlarda senin ilk geldiğin gibi iyice kök salsınlar. Yavaş yavaş herbiri işyeri sahibi olsun. DESTEKLE.

Bu aşamaya kadar sakın etrafı rahatsız etme, kavga çıkarma .unutma «Eğilen dal kırılmaz«

Sen artık o şehrin, kasabanın ekonomisine yerleştin. Sen, akrabaların ve hemşehrilerin aslında iyice kalabalıklaştınız ama sırada siyasete yerleşme ve en öldürücü darbe olan yerel «BÜROKRASİYİ ELE GEÇİRME» var. bu son aşamadan sonra bileğini kimse bükemez.
Not: Üremeye devam…

Hedef-3: YEREL SİYASETİ ELE GEÇİR:
Bulunduğun yerleşim biriminde en kuvvetli parti hangisi ise ilk tohumu attığından itibaren sen oradaydın. Şimdi belde ve ilçe’yi ele geçirme zamanı.

Türkler siyasetten anlamaz. Aynı aile içerisinde karısı başka partiye, kendisi başkasına, oğlu başka birine oy atar. Oysa seni siyasetçi tanır. Tek bir hareketinle 50-100 ve daha çok oy senin istediğin partiye gider.

İyi pazarlık et. Kelle başı avanta ve söz al. Akrabaların yavaş, yavaş delege olsun. Ama asla aday olma. ADAY ZATEN SENİN MAYMUNUN. Sen ne dersen o. Bu günü kullan. (En iyi aday solcu olandır. Bu solcu aday genellikle az eğitimlidir. Toplum içerisinde mesleki başarısı ile yer edinememiştir. Ciddi aşağılık kompleksi vardır. Köylülüğünü ayıplar ve bundan kurtulmak ister. Muhtemelen yerel LİON veya ROTARY üyesidir. Hastadır. Aşağılık kompleksi hastalığı vardır.Ve sen ve oy potansiyelin onun bu hastalığının yegane ilacıdır. Bu ilacı ona ver.

Eğer Hedef-1 ve 2 ‹yi doğru uyguladıysan senin MAYMUNUN seçimi mutlaka kazanır ve senin bir dediğini iki etmez. Şimdi yerel bürokratları doktor,öğretmen, tapu-kadastro vs. şekillendirme zamanı!…

Artık tohum orman olma yolunda.

Hedef 4: ANKARA ile YAKIN TEMAS
Ankara’ya Bakanlıklar’a sık ziyaretlere başla.

Şaşırdın değil mi?

Her yer Kürt kaynıyor değil mi?

Sen yeni başladın ama biz 70 yıldır bu işin içerisindeyiz. Sen kendi kasabanda ilk tohumu atmadan 70 yıl önce biz Ankara’da hasat’a başlamıştık.

Artık yapman gereken tek şey bölgende etkili olan Türk devlet memurlarının başka yerlere tayinini çıkartman olacak. Bunun için isim vermen yeterli. Gerisini bakanlıklarda ki kandaşların halleder.

Neden mi?

Bak, Kürt kardeşim iyi dinle: Bir vilayette 5 yıldan uzun kalan Türk Devlet Memuru oraya kök salar. Seni ve yaptığın işgali farkeder ve en kuvvetli rakibin olur. Hele bir de o toprağın çocuğu ise yandın demektir.

Biz Türklerin okuyup memur olanlarını oradan-oraya yıllarca sürüp bir yerde yeşermemeleri için ne tedbirler aldık, ne kanunlar çıkarttık bir bilsen.

Sadece isim ver sürelim itleri. Sadece bizimkiler kalsın, Müdür olsun, Md. Yardımcısı olsun, Müfettiş olsun. Ve milletine ayrıcalıklı hizmet etsin.

Artık MAYMUN’a ihtiyacın yok.

İlk seçimlerde ya sen ya da gösterdiğin bir Kürt aday olsun ki TBMM’de oranımızı %80’lere çıkaralım

Onlar bizim oralardan değil vekil olmak , aday bile çıkaramazlar ama biz çaktırmadan en Türkçü vilayetlerden tulum Kürt vekil çıkarırız.

İnanmıyorsan incele.

Şimdilik sana bu son mesajım.

Artık ne yapman gerektiğini kendin belirle. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki HAİN kanda mevcuttur.

Kaynak: Kürt Yayılmacılığı

Advertisements

۱ دیدگاه »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

  1. AYNEN KATILIYORUM :=))


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

وب‌نوشت روی وردپرس.کام.
Entries و دیدگاه‌ها feeds.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: